Uncategorized

Miminiz var dediler, geldik.

Tam da feci bir biçimde tıkandığım dönemde, ara sıra burun kıvırdığımız, yazmaya üşendiğimiz mim geleneğiyle, Hızır gibi yetişti sevgili Nilhan.

Mimin adı Ödül Mimi imiş. Önce soruları cevaplıyor, sonra da kendi seçtiğimiz bloggerları ödüllendirerek mimliyormuşuz. Ben derim ki, BlogcuAnne’nin Anne Dostu Toplum miminde olduğu gibi bu yazıyı okuyan herkes üzerine alınsın ve blogunda yazacaklar yorum bıraksın. Böylece öğrenelim kim/neymiş 🙂

Kural 1: Ödülü veren kişiye teşekkür ediyoruz ve blogunun linkini veriyoruz.

Yukarıda da belirttiğim gibi, Nilhan ve minik mucizesine teşekkürler.

Kural 2: Hakkımızda yedi gerçeği paylaşıyoruz.

1- Gıcığım. Valla billa gıcığım. Politik davranmaktan hoşlanmam. Ama tahammül sınırım da yüksektir. Of çok karıştırdım, şöyle anlatayım: Bir kişiye kolay kolay sinir olmam ama oldum mu, hiç bir güç beni ondan hoşlanıyormuşum gibi davranmaya zorlayamaz. İş hayatında bu huyum yüzünden sıkıntı yaşarım. Müşterinin karşısına geçip, öküz gibi suratına bakmışlığım, fıkrasına gülmemişliğim çoktur.

2- İnfantil amnezi (Çocukluk amnezisi) denilen bir durumum var: Çocukluğumu hatırlamıyorum. “Aa ben de hatırlamıyorum” diyebilirsiniz. Ben hiç bir şey hatırlamıyorum. Bazı spot görüntüler var, o kadar! Geçmişinde üst üste travmatik geçişler yaşayan kişilerde görülebilen bir durummuş. Öylesine kanıksamışım ki, bunun herkeste böyle olduğunu sanıyordum yakın bir zaman öncesine kadar.

3- Normalde dura dinlene, takılarak konuşmama rağmen içkiliyken sular seller gibi İngilizce konuşurum.

4- Kafama koyduğumu yaparım, yapamazsam çıldırırım. Güzel Sanatlar’da okuyacağımı söylediğimde neredeyse bir ordu geçmişti karşıma. Sağda solda çalışıp, sınav paralarını kendim denkleştirdim. Özel ders alamadım… Bir an bile geri adım atmayı düşünmedim. İnatçı ve hırslıyım hayata karşı. Bu yüzden “Ben çok yetenekliydim ama ailem yüzünden ilerleyemedim” diyenlere küçük bir istihza ile bakarım. Sanatla uğraşmak biraz dikkafalı olmayı gerektirir çünkü.

5- Evde serbest bırakılan muhabbet kuşlarından korkarım. Sanki oradan oraya uçarken gözümü falan oyacakmış gibi gelir.

6- Dünyanın sonunun geldiği kehanetleri tuhaf bir biçimde içime ferahlık verir.  Üst üste yaşadığım hastalıklar, kayıplardan olsa gerek, tüm sevdiklerimle birlikte, kimsenin acısını yaşamak zorunda kalmadan birdenbire dünyadan yok olma düşüncesi hoşuma gider.

7- Bir kaç ay önce, ayıptır söylemesi, tuvalette büyük bir zevkle Angry Birds oynarken kocamın yepyeni telefonunu klozete düşürdüm. O günden beri, zavallı kocam “Allah Allah, n’oldu bu telefona birdenbire?” diye olayı anlamlandırmaya çalışıyor.

Eğer bu satırları okuyorsan sevgili kocam, şunu unutma ki, seni çok seviyorum 😉

İşte böyle…

Hadi sizinkileri görelim!

Etiketler

“Miminiz var dediler, geldik.” için 29 yorum

 1. ben yazdım zaten Görkemcim o yüzden üstüme alınmayacağım amma velakin madde 2 konusunda seninle aşık atabilirim 🙂 zira 18 yaşımdayken (ailece) geçirdiğim bir travmayı silmek için öncesini de silmiş bulunmaktayım. hatta durumu abartıp, sonrasında yaşanan bazı olayları sırf sineye çekebilmek için kendimce yeniden yazmış ve buna inanmışım ki bunun gerçek olmadığını henüz geçen sene öğrenmiş bulunmaktayım. bi travma daha geçirip herşeyi silbaştan mı yapsam diyorum 😛

 2. aaa çok şaşırdım Görkemcim,öyle bir hastalık olduğunu duymamıştım daha önce.Tuhaf bir durum olsa gerek.
  4.maddede ki tutumuna tamamen katılıyorum.Bir idealin varsa ve bununla ilgili gelecek planlıyorsan,hiçbir kuvvetin seni engellemesine izin vermemelisin.Ben bu nokta da zayıf kaldım yazık ki.Belki yetiştirilme tarzındaki eksiklikler,yahut o yaşın getirdiği (ki bu herkeste aynı olmayabiliyor) cesaret yoksunluğundan ötürü ideallerim hayalin ötesine geçemedi maalesef.İsterdim senin kadar gözü kara olayım,idealim uğruna ne gerekiyorsa yapayım,ama olmadı işte:(
  Muhabbet kuşları konusunda hemfikirim seninle.Hatta öyle ki o tedirginlikten burnumu koltuğa çarpıp yamultmuşluğum vardır…
  Sevgiler…

 3. çocukluk amnezisini hiç duymamıştım ben de, şaşırdım doğrusu..
  bu arada İngilizce kursuna gidiyorum, hocamız sürekli içkili gezen biri, sebebi buymuş demek:))

 4. Nassı yaaaa????

  Bi de bana ay kilitlendi bir anda deyip duruyorsun, ben de güzelim yepyeni telefon nasıl bozulur diye Nokia’ya saydırmadığımı bırakmadım.

  Bu arada aklıma geldi, nasıl düşürürsün telefonu klozete, pozisyonunu anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum… 🙂

  1. Pozisyonun merak edileceğini tahmin ettim ama iğrençleşmemek için anlatmamıştım. Efenim, olay şöyle cereyan etti: Oyunumu oynadım, işimi bitirdim, arkamı döndüm sifonu çektim (Allahtan çektim yani), tam kapıya doğru dönerken telefon resmen elimden fırladı ve culp! O an, olayın şokuyla, elimi daldırıverdim ve çıkardım. Tüm teçhizatı havluya sermek suretiyle kuruladım, tekrar yerleştirdim ve dellileri ortadan kaldırdım. Tuvaletten çıktığımda “nerede kaldın” demiştin ya, orada kalmıştım işte 🙂

 5. geç mi kalmışım buna ben pek eğlenceliymiş…

  bu arada şu çocukluk unutkanlığı bende de var. anne babamın boşanması milat olmuş, öncesinde de say desen 5 görüntüden fazla sayamam. sonrasını da hipermnezi ile tamamlamışım yalnız onu anlatırım…

  yaz de yazayım, sevdim bu mimi.

 6. kilit gibi değil de link vereceğim kelimeyi seçip link butonuna basıyorum, çıkan yere adresi ekliyorum ama link vermiyor, aksine link verirken yazıda gözüken kodu üste atıyor. bilemedim ki ne yapsam. ilk başlarda oluyordu artık olmuyor bir yerlerde bir şeyi yanlış mı yaptım ki?

 7. Çocukluk amnezisini ilk kez öğreniyorum, ilginç geldi. Bunu hayatımızın hatırlamak istemediğimiz dönemleri için bilinçli olarak uygulayabilsek ne iyi olurdu 🙂 Gıcıklık konusunda ben de çok gıcığım, hele bir kere gıcık olmaya göreyim, sonu olur karşımdakinin 🙂 Alkol kafasıyla seri İngilizce olayında ise bittim 🙂 Keyifli mim cevapları için teşekkürler 😉 Emeğine sağlık..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s