Uncategorized

Bu kadar kişinin inancından, bir mucize çıkar!

Onu tanımayan neredeyse kalmadı artık. Atakan’ın annesi Gamze… İyi ki de kalmadı… Kadınların gücü, inadı, tuttuğunu koparan yapısı, anneliğin kuvvetiyle birleşince nasıl bir dayanışma doğdu, mutlulukla izledik, bir parçası olmaktan onur duyduk. Nerede “yüksek mevkide” bir tanıdığımız varsa koştuk, akıl aldık, yardım istedik. Herkes elinden geldiğince durumu bloglarında, Twitter’da, Facebook’da paylaştı, yaymaya çalıştı.

Şu aşamada, duygusal sözlerle kimsenin yüreğini acıtmak istemiyorum. Durumun zorluğu ortada. Açıkça söylemek gerekirse benzer süreçleri yakınında yaşamış biri olarak dışarıdan gelecek moral desteği bir yana, Gamze’nin ve ailesinin daha somut bir şeye ihtiyaçlarının olduğunu bir daha vurgulamakta yarar görüyorum: Bu sevimsiz seyahat bir an önce bitecek ve Gamze, Atakan’a bir kepçe ve traktör alarak evine dönecek. Bunun gerçekleşmesi için Gamze’ye uygun ilik bulunacak. 

Yapabileceklerimiz:

1. İlik donörü olmak

2. Trombosit vermek

3. Bir kaç satırla da olsa moralini yükseltmek (Gamze AKBAŞ, Dokuz Eylül Üniversitesi Hematoloji Servisi, Onkoloji, 1. Kat, Oda No:4865 İnciraltı / İZMİR veya gamzeakbasicin@gmail.com)

4. Gamze’nin eşinin özellikle vurguladığı gibi, yurtdışındaki merkezleri taramak

Gamze’nin lösemi teşhisi: AML M5 (Akut miyoloblast lösemi) Doku tipi:

HLA-ABC SINIF I : A*03, A*30, B*08, B*08 CW*07, CW*07

HLA-DQ, DR SINIF II: DRB1*0301, DRB*0301, DRB3, DRB3, DQB1*0201, DQB1*0201

Türkiye’de ilik bankaları çok yetersiz. Aylin Anne‘de okuduğuma göre;

Kardeşinin iliği uymamış, yakın akrabaların uyma ihtimali yüzde 1 imiş. Diğerlerinin uyma ihtimali ise 40 binde 1. Çapa’da 27 bin donör örneği varmış. Oranın düşüklüğünü hesaplayabilirsiniz. Bu yüzden bu “havuz”daki sayı ne kadar çoğalırsa, Gamze’nin kurtulma şansı o oranda artacak.

Dolayısıyla, özellikle yurt dışında yaşayanlar, bu işe biraz zaman arayıp araştırabilirlerse çok faydalı olur. Tedavi aşamalarını ve diğer detayları http://gamzeakbas.blogspot.com/ adresinden takip edebilirsiniz.

DeliAnne‘nin yazdığı  gibi ben de Gamze ve Gamze’nin bizlere verdiği ışıkla, umuda ihtiyacı olan herkes için dua ediyorum… Ve diyorum ki, bu kadar kişinin inancından bir mucize çıkar 🙂 İyi haberler alacağız yakında, inanıyorum…

“Bu kadar kişinin inancından, bir mucize çıkar!” için 17 yorum

 1. İnşallah inşallah..Öyle üzülüyor ve öyle istiyorumki iyileşmesini..Allah o ve onun gibilerin yardımcısı olsun, yavrusuna bağışlasın inşallah..

 2. Hayat dediğimiz öyle bir süreç ki; biteceğini bile bile yaşıyoruz. Gamze Anne’ye verilen süre doktorların söylediğine göre azaldı ama mucize içimizde; en önemlisi inanç; Gamze’nin iyi olması için önce buna inanması lazım. Blogunda en son yazdıklarından içinde umut ışığının yandığı anlaşılıyor. Bunda biraz payımız varsa ne mutlu bize! İnşallah Gamze’nin yaşama ve yavrusuna kavuşma savaşı mutlu sonla bitecek ve bu şifa bekleyen sayısız kişiye örnek olacak. Dualarımız Gamze’yle…Sevgiler!

  1. Bana da öyle geldi. Satır aralarında minik de olsa bir kıpırtı sezdim sanki. Dediğin gibi, bakarsın bu hareketlilik sadece Gamze’ye değil onun durumunda olan başkalarına da hayat verir. Sevgiler bizden de…

 3. “Kadınların gücü, inadı, tuttuğunu koparan yapısı, anneliğin kuvvetiyle birleşince nasıl bir dayanışma doğdu, mutlulukla izledik, bir parçası olmaktan onur duyduk. ” öyle derinden hissettim ki bu dediklerini.. birşey çıkmaz dediğimiz şeylerin sosyal medyanın kuvvetiyle nasıld a oluverdiğini gördük.. ve deli gibi çırpınan anneler.. 7

  iyi olacak Gamze inşallah

 4. Ben de inanıyorum bunca dua ve inançla bir mucize olacağına. Cumartesi akşamı Okan Bayülgen’in programına bağlandı Gamze, ağlamaktan perişan oldum ama ağın bu denli büyümesinden de inanılmaz mutlu oldum. Günlerdir, sahiden günlerdir sadece onun için dua ediyorum. Duyacağız hep birlikte inşallah güzel haberlerini.

 5. Kaynımın bir anısı: Tarih dersinde hoca ders anlatırken aklına muzurluk gelmiş ve bir soru sormuş. ” gelmiş geçmiş en tehlikeli millet hangisidir?”
  tabii öğrencilerden yanıtlar gelmeye başlamış. Bizanslılar, Emeviler, Haçlılar (atan atana)… ama bir türlü doğru yanıtı kimse bulamamış.
  El cevap: Kadın milleti 🙂

  İyi ki kadınız. İyi ki anneyiz. Gamze başaracak Görkem. Ben inanıyorum.

 6. Bana da öyle geliyor sanki yaşayacak inşallah. Emziren anneler veremiyor muymuş kan veya ilik öyle bir şey var mı? Ben bugün gidecektim ama bunu duyunca bi araştırayım dedim ama bulamadım bi bilginiz va mı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s